ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО
МИСТЕЦТВА З МЕТОДИКОЮ НАВЧАННЯ

Викладачі комісії образотворчого мистецтва з методикою навчання працюють над науково-методичною проблемою «Національно-патріотичне та естетичне виховання студентів засобами образотворчого мистецтва на заняттях у педагогічному коледжі»

Пріоритетними для педагогів є такі напрями діяльності:

  • забезпечення якісного проведення занять з використанням інтерактивних методів навчання та інноваційних технологій;
  • розв’язання проблем особистісно-зорієнтованих підходів до особистості студента;
  • активізація роботи з обдарованою молоддю;
  • удосконалення навчально-методичної бази кабінетів.

Комісія забезпечує якісне викладання дисциплін циклу, проектуючи увагу на підвищення рівня освіти, художнє, трудове та естетичне виховання молоді, прилучення їх до національної культури та мистецтва, на формування практичних навичок, що є складовими професійної підготовки.

Створена відповідна методична база предметів: адаптовано програми з усіх дисциплін циклу та гуртка, відповідно до них укладено календарно-тематичне планування та укомплектовано завдання для самостійної роботи студентів.

Викладачі майстерно поєднують традиційні й новітні технології навчання, формують у студентів фахові компетентності, бажання творчо реалізувати себе, вкладаючи у справу душу й серце. На належному методичному рівні з використанням інноваційних технологій проводяться відкриті заняття, зокрема з образотворчого мистецтва «Основні кольори спектра. Прийоми роботи з акварельними та гуашевими фарбами» (Маліцька І.І.); з методики трудового навчання з практикумом «Робота з волокнистими матеріалами. Матеріали для в’язання і плетіння. Виготовлення виробів технікою плетіння: ляльки-мотанки» (Скрипка Л. Т.), відкрите заняття з елементами тренінгу «Досягти успіху-стати щасливим» (Маліцька І.І.)

Фото

Викладачі циклової комісії беруть активну участь у громадському житті коледжу, міста та області: оформлюють роботи, організовують виставки творчих робіт студентів з нагоди різних заходів у коледжі, є членами журі конкурсу писанкарів. Під їх керівництвом студенти коледжу кожні два роки стають учасниками конкурсу «Чисті роси», в номінації декоративно-ужикове мистецтво і мають високі результати, що свідчить про високий рівень творчих умінь студентів та професійний рівень їх наставників.

Упродовж багатьох років на базі кабінету малювання та ліплення працює гурток «Художній дизайн», який веде досвідчений педагог Шах М.С. Гуртківці дізнаються багато нового з ниткового дизайну, бісероплетіння, основ образотворчого дизайну, в’язання, готують презентації, проекти, виставки робіт, творчі роботи з живопису.

У корпусі дошкільного відділення діє постійна змінна виставка творчих робіт студентів шкільного та дошкільного відділів за темами: «Витинанки», «Паперопластика», «Робота з різними матеріалами», «Вишивка», «Оригамі» та багато інших. Щорічно напередодні Великодня у коледжі проводиться конкурс писанкарів, а виставки студентських робіт, які організовуються після конкурсу, полонять серця відвідувачів багатством барв, нетрадиційними підходами до виготовлення писанок, високою майстерністю виконання. Така багатовекторна робота, що проводиться викладачами, спрямована на формування професійної компетентності майбутнього фахівця.

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД
Фото

Скрипка Любов Тарасівна
Голова циклової комісії викладачів образотворчого мистецтва з методикою навчання, спеціаліст вищої категорії, випускниця педагогічного коледжу. У 2003 році закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію магістра педагогіки, вчителя початкових класів та українознавства. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією імені Катерини Малик.
Викладає методику трудового навчання, художню культуру (культурологію), художню працю.

Скрипка Любов Тарасівна
Голова циклової комісії викладачів образотворчого мистецтва з методикою навчання, спеціаліст вищої категорії, випускниця педагогічного коледжу. У 2003 році закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію магістра педагогіки, вчителя початкових класів та українознавства. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією імені Катерини Малик.
Викладає методику трудового навчання, художню культуру (культурологію), художню працю.

Шах Марія Семенівна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. У 1969 році закінчила Чернівецький державний університет, спеціальність «Біологія». У Художньому музеї м. Чернівців мала персональні виставки своїх творів. За багаторічну сумлінну працю нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією імені Катерини Малик.
Викладає образотворче мистецтво з методикою навчання, малювання і ліплення, керівник гуртка «Художній дизайн».

Маліцька Ірина Іванівна
спеціаліст першої категорії, випускниця педагогічного коледжу. У 2004 році закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів та українознавства. За роки роботи нагороджена грамотами коледжу.
Викладає образотворче мистецтво з методикою навчання та є практичним психологом шкільного відділення.

Березніцька Юлія Володимирівна
спеціаліст першої категорії. У 2007 році закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію магістра педагогіки, вчителя початкових класів. Нагороджена грамотами коледжу
Викладає практикум з основ природознавства і методики ознайомлення дітей з природою.

Ватаманюк Юрій Філаретович
спеціаліст вищої категорії, випускник педагогічного коледжу. У 2006 році закінчив економічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за спеціальністю «Економіка підприємства». Нагороджений грамотами органів місцевої влади та коледжу.
Викладає культурологію, основи економічних знань (економіку).

Скрипка Любов Тарасівна Шах Марія Семенівна Маліцька Ірина Іванівна Березніцька Юлія Володимирівна Ватаманюк Юрій Філаретович