ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ПЕДАГОГІКИ ТА ПСИХОЛОГІЇ

Циклова комісія викладачів педагогіки та психології працює над науково-методичною проблемою «Створення сприятливого виховного і розвивального освітнього простору як умови розвитку компетентності студентської молоді».

Предмети психолого-педагогічного циклу є фаховими дисциплінами у педагогічному коледжі. До них належать: вступ до спеціальності (технології), педагогіка, історія педагогіки, основи корекційної педагогіки (дефектології), психологія (загальна, вікова, педагогічна), основи педагогічної майстерності, інновації у початковій освіті, основи сценічного та екранного мистецтва з методикою навчання, методика виховної роботи, організація роботи в групі продовженого дня, а також предмети додаткової спеціалізації: педагогічні основи виховної роботи з дитячими та юнацькими організаціями, методика гурткової роботи, краєзнавча і туристична робота, виховні технології, актуальні проблеми роботи з дитячими та юнацькими самодіяльними організаціями.

Окрім викладання навчальних дисциплін, викладачі комісії виконують функції методистів з організації та проведення різноманітних практик у школах міста та позашкільних установах: практики позакласної виховної роботи (помічник класовода та керівник гуртка), практики пробних уроків, практики „Перші дні дитини в школі”, безперервної практики.

Пріоритетними у роботі методистів стали принципи гуманізму та особистісного зорієнтованого підходу до студентів в освітньому процесі. У практиці роботи наших викладачів значний досвід проведення науково-теоретичних студентських конференцій з вивчення спадщини видатних педагогів Я.А.Коменського, К.Д.Ушинського, В.О.Сухомлинського, Г.С.Сковороди. Г.Ващенка. Студентами 2-3 курсів шкільного відділення під керівництвом викладачів педагогіки систематично випускаються педагогічні вісники, які висвітлюють педагогічні ідеї та цікаві відомості про життєвий шлях видатних педагогів. Долучаючись до цієї роботи та до підготовки виступів на конференціях, студенти мають можливість систематизувати матеріал, займатись дослідницькою діяльністю, набувати навичок науково-пошукової роботи.

Викладачі комісії велику увагу приділяють позакласній роботі. Вже стали традиційними такі заходи, як свята, зустрічі, конкурси, студентські конференції, круглі столи, що проводяться з метою вивчення досвіду педагогів минулого і сучасності.

Фото

Один із найулюбленіших студентами заходів – День гри. Це свято набуває особливого колориту, проходить емоційно і захоплююче, а всі присутні глядачі із задоволенням грають в ігри.

Психолого-педагогічні квести, які проводяться, як правило, у період весняних канікул, акумулюють знання студентів з педагогіки та психології, сприяють виникненню позитивних емоцій, вчать швидко знаходити вихід із ситуації, що є хорошою підготовкою до практики пробних уроків.

Неабияку популярність серед студентів не тільки шкільного, але й інших відділень має конкурс педагогічної майстерності. Це захід, який готують не тільки викладачі нашої комісії, а й методисти педагогічної практики з рідної та іноземної мов, математики, природознавства, фізичної культури, музики, дошкільної педагогіки і який спонукає студентів випускних груп напередодні безперервної педагогічної практики до максимальної зібраності всіх знань, умінь і навичок для підтвердження готовності до самостійної педагогічної діяльності. Постійними організаторами конкурсу є заступник директора з навчально-виробничої роботи Л.А.Коптюк та голова циклової комісії викладачів педагогіки та психології В.Д.Осинчук.

Щорічно керівником педагогічного гуртка «Лідер» проводяться акції милосердя, в результаті чого на зібрані кошти закуповуються подарунки дітям-сиротам, які виховуються в дитячих будинках, притулку для дітей служби у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації. Учасники гуртка залучаються до допомоги війську у зоні АТО, організовують збір домашньої консервації, солодощів, речей загального вжитку тощо.

Цього навчального року велика увага була приділена організації заходів до 100-річчя з дня народження славетного українського педагога В.О.Сухомлинського. Були проведені інформаційні години «В.О.Сухомлинський – видатний педагог минулого і сучасності»; скрайбінг «Що я знаю про творчість В.О.Сухомлинського»; виставка студентських малюнків 2-4 курсів до програмових творів В.О.Сухомлинського для молодших школярів; фотовиставка з поїздки до Павлиша «Студенти та викладачі нашого коледжу на батьківщині Сухомлинського»; оформлені стенди «Творча спадщина В.О.Сухомлинського», «В.О.Сухомлинський – дітям»; організовано флешмоб-сюрпризи з порадами В.О.Сухомлинського студентам та викладачам коледжу та підготовлено студентів 2-х курсів до проведення годин спілкування зі школярами на тему «Казки Школи під Голубим Небом»

Викладачі циклової комісії педагогіки та психології забезпечують високий рівень якості освіти, про що свідчать щорічні результати державних екзаменів та результати педагогічної практики.

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД
Фото

Осинчук Валентина Дмитрівна
голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. 1991 року закінчила шкільне відділення Чернівецького вищого педагогічного начального закладу по підготовці молодших спеціалістів ім. О. Маковея, у 1994 році - педагогічний факультет Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією ім. Катерини Малик.
Викладає психологію, основи педагогічної майстерності.

Осинчук Валентина Дмитрівна
голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. 1991 року закінчила шкільне відділення Чернівецького вищого педагогічного начального закладу по підготовці молодших спеціалістів ім. О. Маковея, у 1994 році - педагогічний факультет Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією ім. Катерини Малик.
Викладає психологію, основи педагогічної майстерності.

Коптюк Лідія Андріївна
заступник директора педагогічного коледжу з навчально-виробничої роботи, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. У 1978 році закінчила шкільне відділення Дубнівського педагогічного училища Рівненської області, 1983 року – педагогічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. М.Горького (зараз національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова). Нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, органів місцевої влади та коледжу, преміями імені Юрія Федьковича та Катерини Малик.
Викладає психологію, основи педагогічної майстерності.

Процюк Василь Михайлович
заступник директора педагогічного коледжу з виховної роботи, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 1980 році закінчив музичний відділ Чернівецького педагогічного училища, 1984 року – музично-педагогічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту ім. М.Островського. Нагороджений грамотами Міністерства освіти і науки України, органів місцевої влади та коледжу, преміями імені Омеляна Поповича та Катерини Малик.
Викладає методику виховної роботи.

Жук Мирослава Іванівна
заступник директора з навчальної роботи, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат педагогічних наук. У 1991 року закінчила шкільне відділення Чернівецького вищого педагогічного начального закладу по підготовці молодших спеціалістів ім. О. Маковея, 1994 року – педагогічний факультет Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, органів місцевої влади та коледжу, премією імені Катерини Малик.
Викладає педагогіку, інновації у початковій освіті, вступ до спеціальності.

Конопницька Тетяна Павлівна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. У 1974 році закінчила факультет іноземних мов Чернівецького державного університету. 1988 року пройшла навчальні курси при відділенні педагогіки та психології педучилищ Інституту підвищення кваліфікації викладачів педагогічних дисциплін при Академії педагогічних наук СРСР (м. Москва). Нагороджена значком «Відмінник освіти України», грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією імені Катерини Малик.
Викладає педагогіку, історію педагогіки, вступ до спеціальності.

Константинюк Оксана Іванівна
спеціаліст вищої категорії. У 1996 році закінчила шкільне відділення Чернівецького вищого педагогічного начального закладу по підготовці молодших спеціалістів ім. О.Маковея, 2000 року – педагогічний факультет Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією імені Катерини Малик.
Викладає педагогіку, вступ до спеціальності, навчальні дисципліни додаткової спеціалізації «Позакласна та позашкільна виховна робота в школі».

Швага Людмила Юріївна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. У 1991 року закінчила шкільне відділення Чернівецького вищого педагогічного начального закладу по підготовці молодших спеціалістів ім. О. Маковея, 1994 року – педагогічний факультет Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами коледжу.
Викладає навчальні дисципліни додаткової спеціалізації «Позакласна та позашкільна виховна робота в школі».

Пержар Яніна Георгіївна
голова первинної профспілкової організації студентів педагогічного коледжу, спеціаліст першої категорії. У 2007 році закінчила шкільне відділення педагогічного коледжу ЧНУ ім. Ю.Федьковича, 2010 року – педагогічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу, премією імені Катерини Малик.
Викладає педагогіку, історію педагогіки, вступ до спеціальності.

Чибиряк Оксана Миколаївна
спеціаліст першої категорії. У 2004 році закінчила шкільне відділення педагогічного коледжу ЧНУ ім. Ю.Федьковича, 2007 року – педагогічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу.
Викладає педагогіку, вступ до спеціальності.

Гордійчук Оксана Євгеніївна (сумісник)
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 1990 році закінчила шкільне відділення Чернівецького педагогічного училища, 1996 року – педагогічний факультет Кам′янець-Подільського державного педагогічного інституту ім. В.П. Затонського. Переможець конкурсу "Вчитель року". Нагороджена значком «Відмінник освіти України», грамотами Міністерства освіти і науки України, органів місцевої влади, преміями імені Омеляна Поповича та Катерини Малик.
Викладає основи сценічного та екранного мистецтва з методикою навчання.

Періус Надія Василівна (сумісник)
заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, начальник управління ресурсного забезпечення, спеціаліст вищої категорії, кандидат психологічних наук. У 1999 році закінчила шкільне відділення Чернівецького вищого педагогічного начального закладу по підготовці молодших спеціалістів ім. О. Маковея, 2002 року – педагогічний факультет Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Нагороджена грамотами органів місцевої влади та коледжу.
Викладає психологію.

Осинчук Валентина Дмитрівна Коптюк Лідія Андріївна Процюк Василь Михайлович Жук Мирослава Іванівна Конопницька Тетяна Павлівна
Константинюк Оксана Іванівна Швага Людмила Юріївна Пержар Яніна Георгіївна Чибиряк Оксана Миколаївна Гордійчук Оксана Євгеніївна Періус Надія Василівна